PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=481920}

Wyskok

Awaydays
6,1 1 360
ocen
6,1 10 1 1360
Wyskok
powrót do forum filmu Wyskok

Klimat!

użytkownik usunięty

Film ma tak niesamowity klimat lat osiemdziesiątych, że patrząc teraz na rok powstania byłam zaskoczona, że taki efekt udało się całkiem niedawno uzyskać.
Dobór muzyki - wręcz perfekcyjny.
Bardzo podobała mi się rola chłopaka grającego Elvisa - tyle było w niej uczuć i pragnień, które jednak nie potrafiły znaleźć ujścia. I tak "dziwnie" do niej pasowało Joy Division...

ocenił(a) film na 7

Potwierdzam, klimat dobry, muzyka na najwyzszym poziomie!

ocenił(a) film na 6
neus3zp

Muzyka, jedna ciekawa postać i ledwo odczuwalny "klimat" nie powinny być wystarczającymi powodami do przedstawiania filmu w takich superlatywach. Był on miałki, nudny, aktorzy sztywni i sprawiający wrażenie chorych na nerwicę, a i klimat tamtych lat nie wiem w którym momencie tak bardzo uwidoczniony. Dziwni ludzie, dziwne sytuacje, nożyki do tapet, a to wszystko wytrzaśnięte nie wiadomo skąd. Oczekiwałam czegoś więcej.

ocenił(a) film na 7
owca_rocker

Muzyka była z tamtych lat, nożyki do tapet były z tamtych lat (zwane Stanley'ami) - używane na każdym kroku przez angielską huligankę, ubrania/ styl wyglądu był z tamtych lat... jeszcze pare pewnie bym wymienił ale już nie za bardzo pamiętam.

ocenił(a) film na 6
neus3zp

Oh no tak, fenomen. Robiąc film z akcją umieszczoną w latach OSIEMDZIESIĄTYCH, dopasowali ubrania i muzykę z lat OSIEMDZIESIĄTYCH. Niesamowite :)
Liczą się nie tylko rekwizyty.

ocenił(a) film na 7
owca_rocker

a kto tu mówi o fenomenie ? ten film to zadna rewelacja, fajnie się oglądało, zaraz po seansie dałem ocenę 7, gdyż byłem świeżo po filmie, teraz z perspektywy czasu dałbym 6 lub 6,5 gdyby się dało ;)

ocenił(a) film na 6
neus3zp

Jasne, w porządku, tylko zostało mi wytłumaczone coś oczywistego i bez głębi.
Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś na szósteczkę zmienił, Kolego :) Faktem jest, że cząstkowe rzeczy mogą robić wrażenie, jak w tym przypadku owa muzyka, czy stroje, jednak na ogólne wrażenie nie wywiera to znaczącego wpływu, przez co , jak już już uzgodniliśmy, film szału nie robi:) pozdrawiam

ocenił(a) film na 5
owca_rocker

Jeśli mam być szczerze to ten chu..jo..wy film Nicka Love'a o huliganach już miał lepszy klimat niż to. Też się w latach 80-tych dział i więcej typowo brytyjskich lokacji było, aktorzy bardziej wyspiarscy, twardzi zahartowani, nie takie cipcie niedo..je..bane.

Roy_v_beck

"Wyskoku" jeszcze nie widziałem (obiecuję, że szybko nadrobię), ale nazywanie "Football Factory" chu**wym filmem jest trochę nie na miejscu. Właśnie tamta produkcja pokazała znaczną część kibicowskiego życia, które, wbrew pozorom, bardzo podobnie wygląda u nas. Cała fabuła "Football Factory" skupiała się tylko i wyłącznie na kibicach (kibolach) - nie widać w nim ani skrawka murawy, ani nawet łatki na piłce. Za to mamy od kuchni pokazane (nieco ogólnie) wyjazdy i codzienne życie czy przemyślenia członków społeczności kibicowskiej (tu akurat Chelsea). "Chu**wym filmem" śmiało mógłbyś nazwać "Green Street Hooligans", którego fabuła opiera się na dość nieprawdopodobnych elementach (choćby osoba głównego bohatera, personifikująca dwie najbardziej znienawidzone przez angielskich kiboli "frakcje" - dziennikarz, Amerykanin; który z dnia na dzień staje się jedną z najważniejszych postaci jednej z najbardziej znanych brytyjskich ekip).

ocenił(a) film na 5
kondor82

Ja akurat uwielbiam Football Factory, GSH za dobry nawet film uważam, i jak pisałem o tym chu..jo..wym filmie Nicka Love o huliganach to mi o "The Firm" akurat chodziło. W końcu FF dzieje się we współczesności, a właśnie "The Firm" w latach 80-tych, stąd łatwiej go porównać z "Awaydays".

Roy_v_beck

Do tej pory nikt nie wspomniał o Firmie, stąd całkiem zrozumiałe moje skojarzenie Nick Love - film o chuliganach - Football Factory.
Zupełnie nie zwróciłem uwagi na "lata 80-te".

TO jest lepsze niż "Zebra Crossing" lub "The Firm" z 2009r ? Bo tamte dwa tak jakoś mnie nie wciagnely, mimo ze lubie filmy o tej tematyce.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones