Jesse Eisenberg

Jesse Adam Eisenberg

7,4
28 212 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jesse Eisenberg

Mówi płynnie po polsku. Odwiedza Szczecin w wolnym czasie, z którego to jego rodzice już dawno wyemigrowali.

Manga_i_Film

To dlatego taki z niego przystojniak!

sylwia_ami_2

Ale bzdury walicie. Koleś ma korzenie ŻYDOWSKIE a jego przodkowie pochodzili z Ukrainy. Ze Szczecina przed kilkudziesieciu laty wyemigrowała jego matka (chyba ona), Nie należy wszystkiego bezmyślnie powtarzać za serwisami typu plotek.pl czy eska!

Bociek_O_le

Ja jednak będę obstawać przy swoim.

Manga_i_Film

cóż, słyszałam, że jego rodzice są właśnie ze Szczecina a nie z Ukrainy :)

Bociek_O_le

Chyba masz rację,nawet jego nazwisko jest bardziej żydowskie.

JackRobertkokos

nie żydowskie tylko niemieckie :D (żydzi przyjmowali nazwiska niemieckie).
w polsce zwykle były to nazwiska wiązazane z miejscem zamieszkania (miasto/region/rezka itp. + ki)

matbla2000

Dzięki

matbla2000

ktoś z was jaj robi ale ok :D polacy mają to do siebie że szukają wśród zagranicznych gwiazd polskich korzeni hahaha :D to takie żałosne trochę nawet

Bociek_O_le

Hahah ŻYD no na pewno Jak on jest Żyd to SHIA LA'BEOUF to Arab . No już ci wierzę że Żyd .

snajper12331

Nie musisz mi wierzyć. Wystarczy, że uwierzysz jego metryce.

Manga_i_Film

od razu wzbudził moją sympatię chociaż nie wiedziałam. Jestem akurat z okolic Szczecina ;)

swish_

ktoś z was jaj robi ale ok :D polacy mają to do siebie że szukają wśród zagranicznych gwiazd polskich korzeni hahaha :D to takie żałosne trochę nawet

milka26

Taki kompleks

Manga_i_Film

Nie jest Polakiem. On urodził się w Nowym Yorku a jego rodzice kilkadziesiąt lat temu wyemigrowali ze Szczecina do USA. Ma żydowskie korzenie. Haha, i ma zaburzenia obsesyjno-kompulsywne.

kaakaa

aha

kaakaa

". Ma żydowskie korzenie." Ale rodzina pochodzila z Polski. Co to wogole znaczy 'Żydowskie korzenie"? To tak jakby mowic "prawoslawne korzenie" albo "islamskie korzenie"...

Wikol

No niekoniecznie, bo rozróżniamy "żydów" jako wiarę i "Żydów" jako narodowość, więc w tym drugim kontekście "żydowskie korzenie" jak najbardziej mają sens.

Areliee

Tyle że państwo żydowskie nie istnieje od jakichś dwóch tysięcy lat, więc teoretycznie nie ma teraz takiej narodowości.

nikike

Naród nie stanowi terytorium tylko spoleczeństwo. Uczyli tego w podstawówce...

Mavelius

A Baskowie też dalej istnieją?

nikike

http://pl.wikipedia.org/wiki/Baskowie

nikike

Jak mawial mój dziadek.... im mniej deklaracji składasz, tym na mniejszego wychodzisz głupka. Czasem warto stosować tę zasadę. Pozdrawiam.

Xerxo

Dziękuję. Pozdrawiam.

Xerxo

Ownage! Dziadek widać niegłupi gość był.

nikike

Ja pie rd ole ....
Rozróżniaj pojęcia kraj,państwo i naród

nikike

Jaki wał. Państwo żydowskie z powodzeniem istnieje od 1948. Też żeś palnął z tymi Baskami. Geopolityka nie jest twoją mocną stroną.

Birke_La_Folle

A gdzie niby istnieje? I nie uznaję odpowiedzi "Izrael", bo jeżeli Izrael uznać za państwo żydowskie, to równie dobrze można by powiedzieć, że istnieje choćby państwo muzułmańskie.

nikike

Odróżniasz ty narodowość od religii? A państw muzułmańskich, jest niestety w pytę i trochę. Nie chcę dożyć dnia, w którym Izrael przestanie być państwem żydowskim.

nikike

Tak w skrócie
Izrael państwo istniejące w starożytności
potem rozłam na judę i izrael
potem podbicie przez asyrie itd.
potem w 1948 r. odzyskuje niepodległość
tak jest to państwo żydów - jako ludu

Jako ciekawostkę dodam iż istnieje także Żydowski Obwód Autonomiczny (żydzi próbowali utworzyć swoje państwo na syberji), obbecnie w Federacji Rosyjskiej.

matbla2000

Rozlam byl na Jude i Palestyne kiedy te ziemie pod Protektoratem Wschodniego imperium Rzymskiego, zostalo zdobyte przez Imperium Sasanidow spodkobiercow Parthi i Persji.Judea zostala zniszczona przez Muzumanow kilkaset lat pozniej a Zydzi zostali przepedzeni w strone Constantynopola.Nigdy nie bylo panstwa Palestyna, byla to czesc imperium Osmanskiego a Wczesniej Imperium Sasanidow. Judea istniala przez kilkaset lat jako panstwo pod protektoratem Sasanidow Czesc Palestynska zostala zaapsorbowana do imperium.

Birke_La_Folle

Faktycznie z Baskami to go poniosło i to bardzo :).

Areliee

"No niekoniecznie, bo rozróżniamy "żydów" jako wiarę i "Żydów" jako narodowość, więc w tym drugim kontekście "żydowskie korzenie" jak najbardziej mają sens."

Jeśli już rozróżniamy wiarę, to chyba "judaizm", który stanowi narodową religię Żydów. Jednak domyślam się, że to był jedynie skrót myślowy, użyty w kontekście wypowiedzi Wikola:)

A propos - czy nie można użyć takiego sformułowania jak "żydowskie korzenie, "chrześcijańskie korzenie" itd? Jest to niepoprawne stylistycznie czy jak? Bo zaczęłam się zastanawiać ;)

kaakaa

ktoś z was jaj robi ale ok :D polacy mają to do siebie że szukają wśród zagranicznych gwiazd polskich korzeni hahaha :D to takie żałosne trochę nawet

Manga_i_Film

Jesse Eisenberg opowiada o swej podróży do Polski!
Ukradli mu paszport, miał wypadek samochodowy.

Jesse Eisenberg jest amerykańskim aktorem polskiego pochodzenia. Jego rodzice wyemigrowali do Stanów ze Szczecina kilkadziesiąt lat temu. Aktor często wspomina o swych korzeniach - mówił też o nich w rozmowie z Jayem Leno, którego odwiedził ostatnio w ramach promocji filmu 30 Minutes Or Less.

Konkretnie Jesse opowiedział o swej podróży po Polsce.

Moja rodzina pochodzi z Polski. Kiedyś obiecałem mojej ciotce, która ma 99 lat i jest moją najlepszą przyjaciółką, że jeśli kiedykolwiek będę kręcić w Europie, pojadę do jej domu, w którym mieszkała, zrobię mu zdjęcie i przywiozę fotkę. Wydawała się być podekscytowana tym pomysłem.


I zrobiłem to... dziwaczna, wyczerpująca podróż przez Polskę. Wynająłem samochód na dwa tygodnie, miałem wypadek samochodowy, ukradziono mi paszport. Wszystkie te chore rzeczy tylko po to, żeby zrobić zdjęcie jakiegoś małego domku...

A na koniec okazało się, że gdy pokazałem tę fotkę ciotce, ona w ogóle się nie przejęła. "Taaaak, tak to właśnie wyglądało" - powiedziała tylko. Byłem rozczarowany.


http://www.kozaczek.pl/plotka.php?id=32045

Źródło kiepskie, no ale sami chyba tego nie wymyślili ;d

Maddie__

Szukam na youtubie i nie mogę tego znaleźć.

Maddie__

Ok znalazłem. http://www.youtube.com/watch?v=9XN-MnuE8ak zaczyna się od 06:06 i opowiada to z dosyć wielkim poczuciem humoru :D Mój angielski nie jest najwyższych lotów, ale czy on tam nie mówi, że zgubił paszport, a nie, że mu ukradziono? Bo jeśli tak to wielka różnica :D

bandofbrothers

Różnica ogromna, ale niestety nie pomogę. Angielski znam tylko na tyle ile nauczyli mnie w gimnazjum..czyli na poziomie podstawowym. ;)

Na pewno mówił to w formie żartu. Wątpie w to, że chciał tym obrazić nasz kraj jak to niektórzy mogą pomyśleć.

Maddie__

Dokładnie. Inni mogą sobie pomyśleć, że obraża nas w ten sposób, ale tak jak piszesz opowiedział to w formie żartu. Najważniejszym punktem tej historii jest opowieść o tym zdjęciu,. Myślę, że ta historia idealnie nadaje się do ekranizacji. Niby wydaje się spokojna wycieczka do Polski w celu zrobienia zdjęcia, a po drodze napotyka się na takie historie jak wypadek samochodowy :D Ciekawe kto zawinił :) Zresztą dobrze wiemy, że u nas w Polsce kradzieże to normalność, ale w jakim kraju nie dochodzi do tego typu sytuacji? W USA z pewnością takie rzeczy jak kradzież, napady to rzecz normalna i jakby zrobić jakieś statystyki to jestem pewien, że w Stanach do tego typu rzeczy dochodzi częściej niż u nas. Zastanawiam się po co mieliby mu ukraść paszport? Przecież z tego pożytek mierny. Może znajdzie się osoba, która przetłumaczy tą treść.

Pozdrawiam.

bandofbrothers

Obejrzałam jego wypowiedź i wszystko zgadza się z tekstem zamieszczonym przez Maddie, rzeczywiście powiedział, że ukradziono mu paszport (niestety). Z kolei na szczęście nie wygląda na to, żeby się tym faktem bardzo przejmował ;)

krwawa_miazga

ciekawi mnie, czy znalazł ktoś na youtubie filmik w którym mówi po polsku..ja szukałem i niestety nic nie znalazłem..

kiprowaty

To prawda nigdzie nie ma dowodu na to że zna i mówi po polsku !

jetli22

ja znalazłem tylko coś takiego, ale w sumie to żaden dowód..

http://niewiarygodne.pl/gid,13091732,img,13091828,kat,1017185,page,6,title,10-sl awnych-Polakow-o-ktorych-nie-wiedzieliscie-ze-sa-Polakami,galeriazdjecie.html?sm gajticaid=6d77d

Maddie__

myślę że nasz kraj jest już dostatecznie obrażany, więc jedna wypowiedź więcej nie zrobi różnicy

bandofbrothers

"was stolen", więc...

Maddie__

taaa kozaczek... może jeszcze pudelek?

punkie_xd

jeszcze plotek :D

Manga_i_Film

Wiki mowi, ze ma polsko-ukrainskie korzenie. No.

aleksandra22884

http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34939,12018131,Pan_Facebook_byl_w_Szczecini e_.html - tu macie wyjaśnienie pewne.

hokusgo

daje mu 10 za to ze ma polskie korzenie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones